rk vardar

Спорт

Ученици од повеќе европски земји во посета на ракометарите на Вардар 1961

А1он
Ученици од Португалија, Хрватска, Грција, Франција и Турција ги посетија ракометарите на актуелниот македонски ракометен шампион и двократен европски првак Вардар 1961, како дел од
Спорт

Вујовиќ: Ова ќе биде натпревар кој и тие и ние мораме да го добиеме

А1он
Ракометарите на Вардар утре гостуваат во Хрватска против ППД Загреб во рамките на Лигата на шампионите. Тренерот Веселин Вујовиќ вели дека ова ќе биде натпревар
Спорт

Обрван и Чупиќ оптимистички го очекуваат дуелот со Вардар 1961 во ракометната ЛШ

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 в среда му гостува на ППД Загреб во еден од клучните натпревари за пласман во нокаут фазата во Лигата на
Спорт

Вујовиќ: Вардар не е оној од шампионските денови, но мораме да ја прекинеме серијата порази

А1он
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ, смета дека е дојдено крајно време да се прекине серијата од четири порази во Лигата на шампионите. Шанса за тоа
Спорт

Вујовиќ: Грешките во вториот дел нè чинеа пораз

А1он
Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар 1961, Веселин Вујовиќ, оцени синоќа дека падот на играта во второто полувреме на гостувањето во Сегедин е причина за
Спорт

Вардар го забележа четвртиот пораз по ред во ракометната Лига на шампиони

А1он
Продолжи црната серија на ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, откако вечерва загубија од Пик Сегед со 34:31. Унгарскиот претставник на дуелот во Сегедин
Спорт

Вујовиќ пред дуелот со Пик Сегед: Со храбра игра да ја прекинеме серијата порази

А1он
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ посакува неговиот тим на гостувањето во Унгарија кај Пик Сегед, да ја прекине серијата порази во Лигата на шампионите. –
Спорт

Вториот тим на Еурофарм Пелистер го совлада ракометниот шампион Вардар

А1он
Најпријатното изненадување во македонската ракометна супер лига, вториот тим на Еурофарм Пелисер вечерва во Битола го совлада шампионот Вардар со 27:26. Битолчани изнанадувањето на колото