stojance stoilov

Спорт

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар, Столе Стоилов помошник тренер

А1он
Најтрофејниот македонски ракометен колектив Вардар 1961 ги објави плановите и промените за новата сезона. Легендите Борко Ристовски и Стојанче Стоилов ставаат крај на активната кариера
Магазин

Се ожени Стојанче Стоилов

А1он
Капитенот на македонскиот ракометен клуб „Вардар“, Стојанче Стоилов стапи во брак со својата девојка Деница. Неговиот брат на Инстаграм сподели фотографија од интимната забава по
Македонија

Отец Пимен: Стоилов треба да се почитува како шампион и човек со свој став

А1он
Отец Пимен денеска преку својот Фејсбук профил го поддржа капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов како шампион кој ни донел многу радости, но и како човек
Спорт

Стоилов: Се надевам ја израдувавме цела Македонија

А1он
Капитенот на Вардар Стојанче Стоилов беше пресреќен по освојувањето на трофејот европски шампион, прв за Македонија во машкиот ракомет. – Горд сум што сум капитен