pimen

Македонија

Отец Пимен: Стоилов треба да се почитува како шампион и човек со свој став

А1он
Отец Пимен денеска преку својот Фејсбук профил го поддржа капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов како шампион кој ни донел многу радости, но и како човек
Македонија

Отец Пимен: Барајте одговорност и од мене што бев за втор мандат на Иванов

А1он
Отец Пимен на својот фејсбук профил напиша: „Барајте одговорност и од мене сега. Не гласав ама реков Да за втор мандат.  Си го барав“
Македонија

Стеванаџија до Пимен: „Потсеќаш на дедовците од МапеД шоу, а владика си“

А1он
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стеванаџија јавно преку својот фејбук профил му се обрати на владиката Пимен, со како што вели „добронамерни пораки“ да
Македонија

Владика Пимен: Јас сум на страната на студентите

А1он
Владиката Пимен, кој раководи со Европската епрхија на МПЦ, ги поддржа студентите кои се против воведувањето на државен испит во високото образование. Тој на својот
Македонија

Пимен: Не ја потпишав иницијативата, ама го поддржувам Иванов

А1он
Владиката Пимен кој беше спомнат како потписник на инцијативата за поддршка на Ѓорѓе Иванов како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ вели дека не ја потпишал, ама телефонски
Македонија

Пратеници на ВМРО – ДПМНЕ реагираат на ставот на владиката Пимен за користење фејсбук

А1он
Каква и да е, исправна или погрешна – на кое дереџе дојде нашата црква штом не може да спроведе една најобична одлука за користење на