forum

Економија

Македонско-италијански бизнис форум 2019

А1он
Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денеска во Сојузот на стопански комори на Македонија ќе учествува на „Македонско-италијански бизнис форум 2019“, каде
Економија

Иновативно решение од Македонија меѓу 50-те најдобри старт-ап бизниси на Форум во Истанбул

А1он
Македонскиот иновативен бизнис „PowerAD“ од Струмица е селектиран во групата на 50 напредни конкурентни старт-ап бизниси од целиот свет на форумот на најголеми приватни инвеститори
Култура

Форум-театар за наоѓање решенија за врсничкото насилство

А1он
Средношколци од шест скопски училишта денеска попладне во Центарот за иновации „Јавна соба“ ќе го актуелизираат проблемот со врсничкото насилство и ќе прикажат примери преку
Македонија

Форум на тема „Судирот на интереси во власта – тенката линија до корупција“

А1он
Форум на тема „Судирот на интереси во власта – тенката линија до корупција“ ќе се одржи денеска во организација на Транспарентност Македонија, во соработка со
Економија

Бизнис форум насочен кон интензивирање на соработката меѓу Македонија и Финска

А1он
Стопанската комора на Македонија во соработка со Финската амбасада во Република Србија и „Finnpartnership” денеска во Скопје организираат бизнис форум „Doing Business with Finland“ со