Два земјотреси во Делчевско

Од:

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала-1998 денеска во 6 часот и 5 минути го погоди делчевското епицентрално подрачје.

dobivaj vesti na viber

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, со својата телеметриска мрежа на сеизмолошки станици во Охрид, Битола, Крушево, Штип и Валандово, и синоќа во 23 часот и 44 минути регистрирале земјотрес што го погодил делчевското епицентрално подрачје.

Овој земјотрес бил со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала-1998.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Босна, почуствуван во Сплит и Дубровник

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Големо невреме во Делчево, поплавени улици, прекин на струјата

Катерина Павлова-Николовска

Нов земјотрес во Јадранскто море во близина на Улцињ

Катерина Павлова-Николовска

Силен земјотрес во Чиле

А1он

Земјотрес од 3.6 степени по Рихтер почувствуван во Гостивар и Тетово

Ана Ололовска

Почувствувани два земјотреса во Македонија

А1он