arber ademi

Македонија

Адеми: Вечерва победата е наша, на сите кои рековте „не“ на Русија и „да“ на Европа

Александар Тодески
Денеска народот го кажа својот збор. Европскиот фронт засекогаш ќе остане верен на своите гласачи. Вечерва победата е наша, на сите кои кажавте „не“ на
Македонија

Адеми: Волјата на гласачите е запишана, таа ќе биде дел од идните политики на државата

Народот го кажа своето. Им честитаме на сите граѓани. Имавме мирен изборен ден во кој граѓаните слободно и во голем број ја искажаа својата политичка
Македонија

Адеми: Интенцијата на ВМРО-ДПМНЕ е да не се донесе Законот за игри на среќа за да продолжи монополот на една фирма

А1он
Пратеникот на ДУИ, Арбер Адеми, ја демантираше албанската опозициска коалиција „Вреди“, која денеска на прес-конференција во законодавниот дом ја обвини власта дека предлог-законот за игрите
Македонија

Уписите во средните училишта според предвидените рокови

А1он
Министерот за образование и наука Арбр Адеми денеска информираше дека уписите во средните и во основните училишта ќе се одвиваат според роковите. Конкретно, за средните
Македонија

Се укинува државната матура, училишната матура и завршниот испит за оваа учебна година

А1он
Се укинува државната матура, училишната матура и завршниот испит за оваа учебна година, одлучила Владата на денешната седница, објави министерот за образование Арбер Адеми на
Македонија

Османи и Адеми негативни на Ковид-19

А1он
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за образование и наука Арбер Адеми се нагативни на КОВИД 19. Тие денеска на своите Фејсбук профили
Македонија

Адеми: Разгледуваме дали ќе се пролонгира или укине државната матура поради коронавирусот

Министерот за образование, Арбер Адеми, посочи дека се разгледува и дискутира за тоа дали ќе се спроведе државната матура оваа година, за средношколците ширум државата.
Македонија

Директорот на велешкото училиште: Филипче и Адеми итно да најдат решение за невакцинираните првачиња

Маја Илиевска-Пачемска
Проблемот со невакцинираното прваче, кое втор ден не посетува настава, не е мој и на родителите, туку на министрите за образование и за здравство, ние
Македонија

Адеми: Објавениот индикатор од СБ ќе помогне во подобрување на образовните политики

Министерството за образование и наука ги анализира податоците добиени од последното истражување на Светската банка, како и на други меѓународни организации, и врз основа на