ademi

Македонија

Адеми: Се согласуваме со Пендаровски дека треба да го одржиме европскиот курс

А1он
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбр Адеми рече дека сите теми со кои сме се соочиле во последниве четири-пет години биле застапени во обраќањето
Македонија

И „Виаком“, фирма блиска до Елмедин Адеми донирала на ДУИ

Александар Тодески
Не само Елмедин Адеми и неговата „Еуровиа“, туку и фирмата „Виаком“ донирала 1.845.000 денари во 2022 година на контото на владејачката партија. И оваа фирма,
Македонија

Адеми: Изразете поддршка за Груби, постапки на кукавици не треба да не плашат

А1он
Пратеникот Арбер Адеми веста за обидот за напад врз првиот вицепремиер Артан Груби ја примил со доза на загриженост. На Фејсбук ги повика органите да
Спорт

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб и Барди со Трабзонспор, во „лов“ на Лигата на шампионите

А1он
Тројца македонски репрезентативци вечерва со своите клубови ќе играат во плејофот за пласман во групната фаза во Лигата на шампионите. Аријан Адеми и Стефан Ристовски
Спорт

Динамо Загреб на Аријан Адеми пријави четворица позитивни на Ковид-19

А1он
Хрватскиот првак Динамо Загреб има проблеми со коронавирусот. Четворица фудбалери се позитивни на Covid-19 и му се придружуваат на тренерот Зоран Мамиќ во карантин. Имињата
Македонија

Адеми бара настава со физичко присуство, онлајн настава ќе дозволи само ако биде принуден

Кристијан Ландов
Комисијата за заразни болести размислува, а пак Министерството за образование и наука се противи наставата во новата учебна година да се спроведува онлајн. Министерот Арбер
Македонија

Адеми: Ја прекинавме тридеценсиката изолација, ја донесовме земјата до интеграција

А1он
За 2,5 години ја донесовме земјата од изолација до интеграција, истакна во Ресен на програмската трибина “20-24”, на тема “Бенефитите од потпишувањето на Преспанскиот договор
Македонија

Адеми: Делата на Стерјо Спасе мост помеѓу Албанија и Северна Македонија

А1он
Министерот без ресор задолжен за дијаспората Едмонд Адеми во Пустец присуствуваше на одбеле​жувањето на 105-годишнината од раѓањето на познатиот писател Стерјо Спасе. – Стерjо Спасе
Македонија

Милчин до Адеми: Како не ти е срам, пицеријата кај чинарот е скала?

А1он
Преку статус на „Фејсбук“ професорот Владимир Милчин му се обрати на Едмонд Адеми, министер без ресор, кој во интервју за „Радио Слобона Европа“ изјави дека
Македонија

Адеми-Стојберг: Данска наскоро ќе го потпише протоколот за НАТО, со постојана поддршка и за интеграцијата во ЕУ

А1он
Данска во скоро време ќе го ратификува протоколот за членство во НАТО, истакнала данската министерка за имиграција, интеграција и домување, Ингер Стојберг на денешната средба