milcin

Македонија

Милчин до Адеми: Како не ти е срам, пицеријата кај чинарот е скала?

А1он
Преку статус на „Фејсбук“ професорот Владимир Милчин му се обрати на Едмонд Адеми, министер без ресор, кој во интервју за „Радио Слобона Европа“ изјави дека
Македонија

Милчин: Милошоски не може да разбере дека критиките кон Заев не се со цел Мицкоски да дојде на власт

А1он
Владимир Милчин одговори на коментарот на Антонијо Милошоски кој вчера напиша дека ако Мицкоски продолжи математички прецино да тактизира, „тогаш ќе ни ја преземат и
Македонија

Милчин: Дека Груевски лаже не е тајна, неговата фиксација навлегува во подрачјето на психопатологијата

А1он
Владимир Милчин кој до средината на 2015 година беше извршен директор на Фндацијата Отворено општество Македонија, во текстот за Дојче Веле возврати на обвинувањата на
Македонија

Милчин: Партијата му (онаа на Грујо, де!) одамна ја голтна државата

А1он
Режисерот Владимир Милчин на својот ФБ профил пишува за прославата на ВМРО-ДПМНЕ и апсењето на граѓански активист. Еве што напиша Милчин: Полицајци со кои заповеда
Македонија

ВИДЕО: Устав без држава не бидува

А1он
Илјадници, граѓани го искажаа своето незадоволство, стигнувајќи пред новиот МНТ, каде беа сопрени од полицијата која со силно обезбедување ги разделуваше од контрадемонстрантите од другата
Македонија

Милчин: Оберлустратор и неговиот куплерај

А1он
Владимир Милчин на својот фејсбук профил ја коментираше идејата да се укине лустраторската комисија. „И пак заѕвони телефонот. И пак ме фатија на возење. Негде на