Милчин до Адеми: Како не ти е срам, пицеријата кај чинарот е скала?

Од:

Преку статус на „Фејсбук“ професорот Владимир Милчин му се обрати на Едмонд Адеми, министер без ресор, кој во интервју за „Радио Слобона Европа“ изјави дека се појавила „хистерија во јавноста околу тоа дека Охрид може да стане дел од таа листа на загрозено културно и природно богатство на УНЕСКО“.

„Ние сме хистеризирале? Не, министерот ги извртува фактите! Се обидува да го одбрани неодбранливото. Пицеријата кај чинарот се скали? Хотелот во Лагадин е гаража? Како не ти е срам?“, напиша Милчин.

Би можело да ве интересира

Министерство за култура: Се заострува режимот за градби во старото градско јадро на Охрид

Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

А1он

Земјотрес во Албанија почувствуван во Охрид и во Кичево

Катерина Ѓуровски

Зечевиќ од Охрид: Силата на духовното раѓање што го носи Водици и вербата во новата надеж нека бидат наша заедничка поткрепа да создадеме подобра иднина

А1он

Никола Јакимовски го фати крстот во Охрид

А1он

Охрид подготвен за најмасовното чествување на Водици: Околу илјада верници се пријавиле на манифестацијата

А1он