milcin

Македонија

(ВИДЕО) Милчин: Доколку добијам во Стразбур ќе се бара одговорност од лустраторите

А1он
Mеѓународниот суд за човекови права во Стразбур ја прифатил тужбата на Владимир Милчин, режисер, професор и извршен директор на Фондацијата Отворено општество Македонија, која тој
Македонија

Милчин: Грујо ја дестабилизира Македонија заради сопствениот опстанок

А1он
Владимир Милчин, извршен директор на ФООМ се огласи за најновите случувања во Куманово. Еве што напиша Милчин: ГРУЈО ЈА ДЕСТАБИЛИЗИРА МАКЕДОНИЈА ЗАРАДИ СОПСТВЕНИОТ ОПСТАНОК Најпрвин
Македонија

Владимир Милчин: За она што нема да биде простено

А1он
Нема да биде простено ако СДСМ престане со обелоденувањето на Вистината за Македонија. Заев им ја вети на граѓаните на Македонија комплетната вистина за тоа
Македонија

Милчин: Нема правда и нема мир дури не го вратат искраденото, измолзеното!

А1он
Владимир Милчин, Извршен директор во ФООМ и Професор по актерска игра на ФДУ во пензија, коментира за колумната на Никола Димитров, поранешен амбасадор на Македонија
Македонија

Милчин: Утробата се крева и му се слошува на човек од телефонските разговори

А1он
Аудио снимките од телефонските разговори кои ги објави претседателот на СДСМ, Зоран Заев беа тема на емисијата „360 степени“ на Алсат-м. За ова дебатираа Владимир
Македонија

Милчин: Последниот тест за опозицијата

А1он
Режисерот и директор на Фондацијата Отворено општество Македонија, Владимир Милчин на својот фејсбук профил денеска напиша: „Ова пучов на Грујо е тест за опозицијата, а