janko

Видео Македонија

(ВИДЕО) Граѓански активисти со „упад“ во „Јади бурек“

А1он
Во вчерашната емисија „Јади бурек“, граѓанските активисти му се јавија на водителот Јанко, во емисија во живо и прво ги пофалија успесите на ВМРО –
Македонија

ФОТО: Што содржат кривичните против Јанко и Миленко

А1он
Коалицијата за сексуални и здравствени права и Хелсиншкиот комитет за човекови права, денеска поднесоа кривични пријави против Јанко Илковски и Миленко Неделковски за основано сомнение