(ВИДЕО) Граѓански активисти со „упад“ во „Јади бурек“

Од:

Во вчерашната емисија „Јади бурек“, граѓанските активисти му се јавија на водителот Јанко, во емисија во живо и прво ги пофалија успесите на ВМРО – ДПМНЕ, но веднаш потоа го „поздравија“, со песна што е популарна деновиве. Тие разговорот го почнаа со стандардните напади кон сите што не размислуваат како власта.

dobivaj vesti na viber

Актвистите веднаш беа исклучени од емисијата.

Би можело да ве интересира

Масовен протест во Атина за годишнината од убиството на 15 годишно момче, инциденти во Солун

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Хаос по скопските улици, започна протестот на приватните автопревозници

Горан Наумовски

Денеска се блокирани клучните крстосници во Скопје поради протест на превозниците

Горан Наумовски

Протест на приватните автопревозници, Скопје во сообраќаен хаос

Горан Наумовски

(ВИДЕО) МОНСТРУОЗНО: Дочекавме и болните од рак да протестираат за да добијат лек

Анита Петровска Рајковиќ

Мирно и масовно во Атина одбележана 49-годишнината од студентскиот бунт против хунтата