Милчин: Партијата му (онаа на Грујо, де!) одамна ја голтна државата

Од:

Режисерот Владимир Милчин на својот ФБ профил пишува за прославата на ВМРО-ДПМНЕ и апсењето на граѓански активист.

Еве што напиша Милчин:

Полицајци со кои заповеда македонскиот Берија беа распоредени попладнево по двата кеја на Вардар да не би да му ја расипат прославата на диктаторчето со некој транспарент. За да може невознемируван распрдено да се заканува во „името на народот“! Колку зло можат да направат ситни души!

Би можело да ве интересира

Милчин до Адеми: Како не ти е срам, пицеријата кај чинарот е скала?

Татјана Ташкова

Милчин: Милошоски не може да разбере дека критиките кон Заев не се со цел Мицкоски да дојде на власт

Ана Ололовска

Милчин: Признавам, не верувам веќе во Заев, се излажав

Наум Локоски

Стражарат и кај Милчин – Уште не тепале

Ана Ололовска

Милчин: Дека Груевски лаже не е тајна, неговата фиксација навлегува во подрачјето на психопатологијата

Емир Латифовиќ

ВИДЕО: Устав без држава не бидува

Емир Латифовиќ