Спорт

Фаворитите сигурни на попладневните дуели во Серија А

А1он
Во Италијанското фудбалско првенство викендов на програмата се натпреварите од 19.коло. Попладнево три бода освоија фаворитите Интер, Аталанта, Рома и Лацио. Постигнати резултати: Удинезе –
Македонија

Општина Центар: Смешни се тврдењата на Богдановски, дека ситуацијата во КК Работнички е страотна

А1он
Смешни се тврдењата на советникот Богдановски, дека ситуацијата во КК Работнички е страотна. Откога е дојдена новата власт во Општина Центар, значително се зголемени средствата
Свет

Обама: Најтешка одлука ми беше испраќањето дополнителни 30.000 војници во Авганистан во 2010 година

А1он
Американскиот претседател во заминување Барак Обама изјави дека неговата најтешка одлука во двата негови претседателски мандата била испраќањето дополнителни 30.000 војници во Авганистан во 2010
Македонија

ЕЛЕМ: СДСМ манипулира со податоците за производството и увозот на електрична енергија

А1он
СДСМ се обидува да ја манипулира јавноста со тези и податоци за производството на електрична енергија, конзумот и увозот кои немаат врска со реалноста, заради
Свет

Прибус: Можно е новата администрација да одговори на руското хакирање

А1он
Ренс Прибус, идниот шеф на кабинет на новоизбраниот американски претседател, денеска изјави дека Трамп го примил заклучокот на разузнавачките агенции за вмешаноста на Русија во
Свет

Почина поранешниот ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани

А1он
Поранешниот ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани денеска почина од кардиоваскуларни проблеми, јавија иранските агенции ИСНА и ФАРС, цитирани од француските медиуми. Рафсанџани беше претседател на
Свет

Осум жртви на студот во Италија, многу сообраќајни незгоди во Германија

А1он
Исклучително студеното време во Италија предизвика осум жртви, пренесоа американските медиуми. Меѓу настраданите има и двајца бездомници, од кои едниот бил пронајден мртов во приземеје