Македонија

ЦУК: Бремените и хронично болните ослободени од работа поради ниските температури

А1он
Состојбата во Македонија со невремето предизвикано од неповолните метеоролошки услови се оценува за стабилна со ризици кои постојат и се помали во однос на претходните
Свет

Нетанјаху бил снимен како води коруптивен разговор со сопственик на весник

А1он
Израелската полиција располага со снимка од разговор, во кој израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху договара взаемна корист со бизнисменот Нони Мозес, сопственик на еден од најпродаваните
Регион

Јилдерим: Турција ќе ја продолжи борбата против ПКК на своја територија

А1он
Турција ќе ја продолжи борбата со Курдската работничка партија (ПКК) на своја територија, изјави денеска турскиот премиер Бинали Јилдерим, кој се наоѓа во посета на
Македонија

СДСМ: Нотарот Милошоски на кого што зборува, граѓаните избраа промени и нова Влада!

А1он
Над 612.000 граѓани избраа промени на парламентарните избори. Мнозинството граѓани порачаа дека сакаат живот и Влада што ќе се грижи за нивните потреби. Граѓаните знаат
Свет

Северна Кореја може да истрела балистичка ракета во време и место што ќе ги одреди Ким Џонг-ун

А1он
Северна Кореја денеска објави дека може да изведе пробно лансирање на интерконтинентална балистичка ракета во било кој момент и од било која локација што ќе