Жител на Сопот почина во пожар

Од:

Ж.П. (58) од светиниколското село Сопот почина во пожар кој настанал во помошна просторија во дворот од неговата куќа.

МВР информира дека пожарот избувнал вчера околу 9 и 30 часот. При гаснење на пожарот од страна на месното население пронајден е починат сопственикот. Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Полициска станица-Свети Николе, а смртта била констатирана од страна на доктор, како последица на карбонификација без знаци на насилство. Телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Би можело да ве интересира

Кејт Мери Бирнс ќе биде нова амбасадорка на САД во Македонија

Наум Локоски

Ограбени две цркви во Маврово

Емир Латифовиќ

Неуспешен грабеж на пошта во струшко Велешта

Емир Латифовиќ

Честитка до Евангелско-методистичката црква по повод Божик

Емир Латифовиќ

Демократски сојуз со божикна честитка

Емир Латифовиќ

Нормализиран сообраќајот за автомобили на патот Велес-Катланово

Емир Латифовиќ