vreme

Македонија

Променливо облачно време викендов, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1он
Од УХМР известуваат дека денес попладне и во деновите од викендов ќе преовладува променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Македонија

Променливо облачно и нестабилно, локално со дожд, град и силен ветер

А1он
Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме
Македонија

Претпладне сончево, попладне обилен дожд и силен ветер

А1он
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови и кон крајот на денот се очекува променливо облачно и нестабилно, на
Македонија

Денес и утре портокалова фаза во цела држава

А1он
Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална работа, во Црвениот крст да ги
Македонија

Сончево и топло со температури до 27 степени

А1он
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во северните делови ќе има услови за краткотрајна изолирана нестабилност со краткотраен пороен
Македонија

На Пониква вчера 25 степени, денес вее снег и температурата е -1

А1он
Снег вее во зимскиот центар „Пониква“ над Кочани. Утрово невремето почна со дожд кој околу пладне, кога температурата се симна на -1, премина во снег.
Македонија

Ноќеска, во два часот по полноќ ќе почне летното сметање на времето

А1он
Со поместување на стрелките на часовникот за еден час напред од ноќеска во два часот по полноќ ќе почне летното сметање на времето. Часовниците се