vreme

Македонија

За викендот наместа зголемена облачност со дожд и грмежи

А1он
Синоптичарите за време на викендот најавуваат локално зголемена облачност со услови за крактротраен дожд и грмежи. Минималните температури за време на викендот ќе бидат од
Македонија

Ветровито и врнежливо денеска, од утре сончево и пораст на температурите

А1он
Силниот северен ветер кој дува претпладнево, особено вдолж Повардарието и краткотрајно достигнува брзина над 90 километри на час, услови осетно намалување на дневната температура, особено