Утре променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Од:

Под влијание на циклонска активност и утре ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а на повеќе места ќе наврне поголема количина на воден талог од над 25 литри на квадратен метар за 24 часа.

Како што информираат од УХМР, локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, засилен ветер над 60 километри на час и изолирана појава на град.

За време на викендот врнежите ќе бидат локални и проследени со ретки грмежи, а ќе дува и засилен северен ветер. Од понеделник времето ќе биде стабилно и потопло.

Би можело да ве интересира

Денес и во деновите од викендов дожд и грмежи, потопло од понеделник

Горан Наумовски

Променливо облачно и нестабилно, локално невреме со пообилен дожд

Ана Ололовска

Облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Ана Ололовска

Претпладне облачно, попладне со дожд и ветер

Ана Ололовска

Нестабилно со пороен дожд и грмежи и следните денови, температурите без поголема промена

Ана Ололовска

Претпладне сончево, попладне изолирана појава на пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска