Времето денеска облачно и дождливо, се очекува снег на планините

Од:

Денеска нè очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, додека пак на планините и на повисоките места ќе има снег, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 7 до 12 степени.

Слични временски услови нè очекуваат и во понеделник. Од понеделник ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе предизвика значително заладување во текот на следната седмица.

Би можело да ве интересира

На југоистокот на Австралија падна повеќе од половина метар снег

Од утре до средината на следната седмица на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи

ВИДЕО: Интензивен пороен дожд и грмежи во Тетово и Скопје

Предраг Петровиќ

УХМР: Попладне повторно врнежи, претпазливост на места каде се очекуваат поинтензивни врнежи од дожд

УХМР: Утре повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи