vreme

Македонија

ВИДЕО: Обилни врнежи од дожд во Прилеп, зголемен водостојот на реките и излевање

А1он
Обилни врнежи од дожд попладнево го зафатија Прилеп. Водостојот на реките е зголемен и засега на некои места има излевање на реката од речното корито
Македонија

Претпладне сончево, попладне на места нестабилно со пороен дожд

А1он
Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и
Македонија

Променливо облачно, попладне со услови за локален пороен дожд

А1он
Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има поинтензивни процеси во
Македонија

Најниски температури утрово во Берово и Лазарополе, највисоки во Скопје – Зајчев Рид и Виница

А1он
Најниски температури утрово се измерени во Берово и Лазарополе пет степени Целзиусови, а највисоки 12 во Скопје-Зајчев Рид и Виница. Како што информираа од УХМР,
Македонија

Претпладне сончево и топло, попладне нестабилно со локален пороен дожд

А1он
Времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите