ВИДЕО: Поплавени десет објекти по невремето во Кавадарци

Од:

Поплавени се 10 објекти, најмногу подруми по синоќешните врнежи на територија на општина Кавадарци.

– Од синоќа се излезени екипи на ЈП „Комуналец” со механизација од три скипови, два камиона, три трактори и 20 работници. Се расчистува наносот, наталожените решетки и сливници и со три цистерни се перат улиците од калта. Исто со свои екипи учествуваат и ТППЕ Кавадарци, кои помагаат во перењето на улиците и испумпувањето на водата од поплавените простории, изјавија за МИА од јавното претпријатие „Комуналец“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Невреме во Атина: Поројот носи луѓе, затворени автопати

Агенции од Македонија не им ги откажувале аранжманите на туристите во Грција и покрај предупредувањата за невремето

Орце Костов

(ВИДЕО) Првата жртва на невремето во Грција: Загина сточар, едно лице исчезна

Горан Наумовски

ВИДЕО: Потоп во Италија, најави за силни невремиња и на Балканот

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Силно невреме во Германија: Ветер урна шаторот, триесетина се повредени

Силно невреме на северот на Италија, ветерот ги носеше покривите

Горан Наумовски