ВИДЕО: Обилни врнежи од дожд во Прилеп, зголемен водостојот на реките и излевање

Од:

Обилни врнежи од дожд попладнево го зафатија Прилеп.

Водостојот на реките е зголемен и засега на некои места има излевање на реката од речното корито во Прилеп, соопшти Центарот за управување со кризи.

Од страна на раководителот на РЦУК- Прилеп побарано е од Територијалната противпожарна единица Прилеп и ЈП „Водовод“ да има дополнителна дежурна екипа доколку има потреба од дополнителни сили.

Би можело да ве интересира

Денес и во деновите од викендов дожд и грмежи, потопло од понеделник

Горан Наумовски

Утре променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Променливо облачно и нестабилно, локално невреме со пообилен дожд

Ана Ололовска

Облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Ана Ололовска

Претпладне облачно, попладне со дожд и ветер

Ана Ололовска

Нестабилно со пороен дожд и грмежи и следните денови, температурите без поголема промена

Ана Ололовска