Претпладне облачно, попладне со дожд и ветер

Од:

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 30 степени.

Во Скопје променливо облачно, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме со засилен ветер и појава на град. Маскималната температура ќе достигне до 28 степени.

До крајот на викендот и на почетокот на следната седмица во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време (над 20 литри на квадратен метар), електрични празнења, силен ветер (над 60 километри на час) и изолирана појава на град.

Би можело да ве интересира

Денес и во деновите од викендов дожд и грмежи, потопло од понеделник

Горан Наумовски

Утре променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Променливо облачно и нестабилно, локално невреме со пообилен дожд

Ана Ололовска

Облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Ана Ололовска

Нестабилно со пороен дожд и грмежи и следните денови, температурите без поголема промена

Ана Ололовска

Претпладне сончево, попладне изолирана појава на пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска