planinski region

Македонија

Утре и в недела на планинските превои возете внимателно, со зимска опрема и доволно гориво, апелира ЦУК

А1он
Центарот за управување со кризи апелира до граѓаните да патуваат внимателно во текот на утрешниот ден и в недела, ако тоа е неопходно, со доволно
Македонија

Регионален форум за консултација на граѓаните во Скопскиот плански регион 

А1он
Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу денеска говореше на првиот форум за консултација на граѓаните за утврдување на развојните приоритети во Скопскиот плански регион. На