Магазин

Аријана Гранде цел на потсмев поради новата јапонска тетоважа

А1он
Пејачката Аријана Гранде стана хит на интернет и цел на потсмев поради новата тетоважа на јапонски јазик, која во превод гласи „Мала скара на јаглен“.
Магазин

Основачот на „Хуавеи“ предвидува двојно повисоки приходи во следните пет години

А1он
Основачот на кинескиот технолошки гигант Хуавеј вели дека компанијата најверојатно ќе ги зголеми двојно приходите за само пет години. Според Рен Женгфеи, тешкотиите со кои
Економија

Новиот германски закон во морето лажни вести: Пет работи кои можеби погрешно сте ги слушнале

А1он
По советите на експертите со кои разговараше Би-Би-Си можеби ќе ви стане појасно што се треба да знаете за новиот Закон за работни односи во