pratenicki prasanja

Македонија

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ е корумпирана партија, судски одлуки и признанија потврдија перење пари, незаконско богатење, изборни измами

А1он
Вие сте претставник на политичка партија која што е корумпирана партија и која што има пресуди за злосторничко здружување и која што е синоним за
Македонија

Лефков до Ковачевски: Дали чувствувате одговорност со случајот со Зекири, што практично Ви се случувало пред нос, а Вие или не сте знаеле, или сте биле соработник?

А1он
Миле Лефков, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница посветена на пратенички прашања истакна дека има едно прашање за премиерот Ковачевски, а другите
Македонија

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ е наследник на Ванчо Михајлов, го прифаќа и се гордее со него

А1он
Мојот личен став, и ставот на мојата Партија за негативниот лик и дело на Ванчо Михајлов не е променет, тој е ист, порача премиерот Димитар
Македонија

Мизрахи до Ковачевски: Не знаете и не можете да водите држава, кога поднесувате оставка да одиме на предвремени парламентарни избори?

А1он
На денешната седница во Собранието на Република Македонија пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи постави три пратенички прашања до премиерот Димитар Ковачевски меѓу кои и кога
Македонија

За Џафери барањето на ВМРО-ДПМНЕ в четврток да има седница за пратенички прашања е беспредметно

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ в четврток, на 30 декември, да се одржи седница на пратенички прашања е
Македонија

Пецаков до Заев: Граѓаните не се наивни, прекинете со предизборниот поткуп и корупцијата

А1он
Пратеникот Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ денеска на собраниската седница за пратенички прашања постави три прашања, првото зошто се лажат заболените од цистична фиброза и не
Македонија

Заев: Уште 100 ултиматуми, уште 10 пати вето и блокада да имаме, од јазикот не се откажуваме

А1он
Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска на денешната седница на пратенички прашања, го прозва премиерот Зоран Заев зошто го сменил Александар Литовски од позицијата
Македонија

За утре закажана првата пленарна седница пратенички прашања по 100 дена Влада

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери на денешната средба со новинарите ја најави утрешната прва пленарна седница за пратенички прашања по изминувањето на 100 дена од
Македонија

Богоевски го обвини Апасиев дека ја злопотребува функцијата за да си ја реновира куќата, лидерот на „Левица“ вели дека таа е културно наследство

Како може Димитар Апасиев да бара да се реновира „Куќата на Аликарови“ во Велес, која е во сопственост на неговото семејство, праша поранешниот пратеник Павле
Македонија

Левица бара собраниска седница за пратенички прашања со задолжително присуство на Нина Ангеловска

А1он
Пратениците на Левица – Димитар Апасиев и Борислав Крмов, согласно Деловникот на Собранието на Република Македонија, денеска до претседателот Талат Џафери упатија официјално писмено известување