pratenicki prasanja

Македонија

За Груби пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се чипувани: Не одговори на прашањето зошто делува како менаџер на „Бехтел и Енка“

Орце Костов
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова го праша дало Артан Груби дали за него важи законот за влада и од каде му правото да делува како
Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ и испрати бакнежи на пратеничката Дафина Стојановска: „Лигав еден, како не ти е срам“

Орце Костов
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска за време на седницата за пратенички прашања зема збор процедурално за да и се обрати на министерката за труд и
Македонија

Пешевска: Според укажувањата на стоматолози актуелниот претседател на стоматолошка комора Маријан Денковски ја има узурпирано комората

А1он
На денешната собраниска седница пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска упати три пратенички прашања. Првото до министерот за здравство за неправилностите поврзани со функционирањето
Македонија

Јаревски до Бочварски: Си потпишал договор за коридорите со празни ставки или кои дополнително ќе бидат договорени, за тоа кривично се одговара

А1он
Иако поминаа законите за пакетот закони поврзани со изградба на коридорите ние нема да замолчиме затоа што секоја страна од договорот за коридорите 8 и
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски од Собрание до ВМРО-ДПМНЕ: Ставивте во затвор 36 луѓе за кои око не ви мрднува, а со вашиот лидер ургирате да се заштитат парцелите во Делчево

А1он
На денешната 113 Седница на Собранието на Република Северна Македонија која беше резервирана за пратенички прашања, одговарајќи на прашање од пратеникот Зоран Коцевски од ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

Јаревски до Бочварски: Постапете согласно законот, ДУП-от за Карпош, за дел во Злокуќани не е во корист на граѓаните

А1он
Пратеникот Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница посветена на пратенички прашања постави прашања во врска со урбанистичкиот план во општина Карпош или дел
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Најголемата заплена на дрога во овие три месеци е поврзана со лица блиски до ВМРО-ДПМНЕ

А1он
На денешната 113. Седница на Собранието на Република Северна Македонија која беше резервирана за пратенички прашања, пратеникот Зоран Коцевски од ВМРО-ДПМНЕ постави прашање до министерот
Македонија

Ковачевски: Сите трансакции кои сум ги имал како вработен во Телеком се врз основа на договор за работа

А1он
Сите мои трансакции кои сум ги имал како вработен во Македонски Телеком и во Телеком Австрија групација се врз основа на договор за работа, односно
Македонија

Трајкоска до Ковачевски: Фатени сте во лага

А1он
Пратеничката Бети Трајкоска од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница за пратенички прашања постави три прашања од областа на образованието, едно до премиерот Димитар Ковачевски и две
Македонија

Ефтимов: Јавното Обвинителство треба да постапи за индициите за противзаконските дејанија за изградбата на коридорите 8 и 10Д

А1он
На денешната собраниска седница за пратенички прашања пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дајанчо Ефтимов упати две прашања пратенички прашања до Јавниот Обвинител. Првото прашање кое