dafina stojanovska

Македонија

Стојановска: СДСМ го повлече предлогот Љубомир Јовески да биде уставен судија, повеќе не им е од корист

А1он
Нов ден, нов театар од страна на СДСМ. Денес СДСМ ја повлече кандидатурата на Љубомир Јовески за уставен судија.Главниот политички егзекутор, слепиот послушник и заштитникот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Стојаноска за средби Заев-Мицкоски: Не можам ниту да потврдам ниту да демантирам

Александар Тодески
Неуспешни политичари се обидуваат да создадат раздор во партијата, но ова ВМРО-ДПМНЕ од 2017 година издржа многу посилни удари, вели во интервју на А1он пратеничката
Македонија

(ВИДЕО) Силјановска – Давкова ги исполнува критериумите да биде претседателка на Македонија, вели пратеничката Стојаноска

Гордана Силјановска – Давкова ги исполнува сите критериуми да биде претседателка на Република Македонија, вели во интервју на А1он пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска. 
Македонија

(ВИДЕО) „Вицепремиере зошто сега не намигнувате?“: ВМРО-ДПМНЕ ја блокира седницата и бара оставка од Маричиќ

Орце Костов
Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ предводени од Дафина Стојановска која побара збор процедурално,застанаа зад неа на собраниската говорница и побараа оставка од вицепремиерот Бојан Маричиќ кој таа
Македонија

Маричиќ ги демантира обвинувањата од пратеничката Дафина Стојаноска

А1он
Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ попладнево демантираше дека на пратеничката Дафина Стојаноска и испратил вербална или гестикулативна порака на денешната собраниска седница за пратенички
Македонија

Дафина Стојановска: Не му е ова првпат, Маричиќ заборава дека не е во филм за возрасни

Орце Костов
„Денес, и не за прв пат, вице-премиерот за европски прашања, позади микрофон и позади камери, недолично довикуваше и се однесуваше кон пратеничка“, изјави пред медиумите
Македонија

Милошоски до Маричиќ: Кога си неизживеан вицепремиер, умислен мачомен и без срам провоцираш жена, сопруга и пратеничка со недоличен сексизам

Орце Костов
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски со Фејсбук статус му одговори на министерот Маричиќ, кој денеска со сексистичка гестикулација ја нападна и навреди пратеничката Дафина Стојаноска.
Македонија

Пренџов: Примитивецот Маричиќ е срам за машкиот пол, барам премиерот веднаш да го разреши

Орце Костов
Исфрустрираниот и сексуално загрозениот Бојан Маричиќ, простак и срам за целиот машки пол, денес упатуваше бакнежи од место кон пратеничката и моја драга колешка Дафина
Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ и испрати бакнежи на пратеничката Дафина Стојановска: „Лигав еден, како не ти е срам“

Орце Костов
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска за време на седницата за пратенички прашања зема збор процедурално за да и се обрати на министерката за труд и
Македонија

Стојаноска: Да се работеше за европска агенда, Ковачевски прво ќе понудеше разрешување на Османи и Маричиќ

А1он
Европскиот пат значи многу поголем квалитет и многу поискрен пристап. Ако Ковачевски речиси цели два месеци се пазареше и мака мачеше за да стигне до