Магазин

Повик да се ублажат неприкладните критики кон Меган и Кејт

А1он
Британски медиуми ги повикуваат корисниците на социјалните мрежи да ги ублажат критиките на сметка на војвотката од Сасекс, Меган и војвотката од Кембриџ, Кејт. Официјални
Регион

Могерини до Тачи: Повеќе нема време за губење

А1он
Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини соопшти вечерва дека во разговорот со косовскиот претседател Хашим Тачи повторила дека е неопходно
Свет

Европски избори: Втора листа на „жолтите елеци“ во Франција

А1он
– Движењето „жолти елеци“ најавија составување на посебна листа за изборите за Европскиот парламент, најавувајќи дека ќе го носат „гласот на безгласните“ и „ќе развијат
Македонија

Централно претседателство на Алијансата за Албанците во Тетово

А1он
Политичката состојба во земјата и дебати за претседателските и евентуалните предвремени парламентарните избори. Ова беа темите на вечерашната седница на Централното претседателство на Алијансата за
Регион

Германските и американските служби уште во 1977 планирале да ја поделат Југославија на сфери на влијание

А1он
Откриен е таен документ на ЦИА и германските разузнавачки служби БНД во кој се говори за повторно цртање на границите на Југославија и албанските земји
Македонија

Собранието итно свика комисиска седница за да одлучи дали на Љупчо Димоски ќе му го одземе имунитетот

А1он
Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања утре ќе одлучува по барањето за одобрување притвор на пратеникот и поранешен министер за земјоделство, шумарство и водостопанство