Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато

Од:

Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, а на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот и по интервенцијата дежурните служби, соопштија од ЈП Македонијапат.

Од Јавното претпријатие информираат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони и апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Би можело да ве интересира

Охрид нема пари за да ја урне дивоизградената база на Усеини

Кристијан Ландов

Земјотрес почувствуван во Ресен

Ана Ололовска

Донесен „Планот за управување со светското природно и културно наследство во Охридскиот регион (2020-2029 г.)“

Ана Ололовска

Пратениците од власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања за работата на Акетната комисија за Охрид

Ана Ололовска

Петар Рупески по петти пат го фати крстот во водите на Охридското Езеро

Предраг Петровиќ

„Охрид-Водици 2020“: Научната мисла во справувањето со предизвиците околу заштитата и управувањето со природното и културното наследство

Ана Ололовска