micevski

Македонија

Костадинова: Мицевски нападна пратеничка, тој е дел од насилничката матрица на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ не може да ја напушти режимската, насилничка матрица. Вчера во Собранието сведочевме на насилство, на физичко и вербално вознемирување врз колешка на нејзиното работно
Македонија

Мицевски: Заев со шверцерско гласање си купи привиден мир

А1он
Денес, еден ден откако Зоран Заев си купи привиден мир со шверцерско гласање на доверба на Влада и тоа го претстави во јавноста како небаре
Македонија

Мицевски: Бараме тргање на точки од дневен ред за закони кои што не поминале во матичните комисии

А1он
Координаторот на пратеничката група на ВМРО –ДПМНЕ Никола Мицевски на денешната собраниска седница побара одложување на неколку точки на дневниот ред заради фактот што деловнички
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да го поддржиме Џафери, лошо управуваше со Собранието во минатото

А1он
„Ако денот по утрото се познава, ќе имаме лош ден затоа што начинот на формирањето на ова парламентарно мнозинство, начинот на почетокот на првата конститутивна
Македонија

Мицевски: Зошто ни е мислење од Комисија кога истото не се почитува

А1он
Комисијата за мандатно-имунитетни прашања го разгледа барањето за притвор на експретседателот на Собранието Трајко Вељаноски од Основниот суд Скопје 1. Комисијата 2 дена расправаше по
Македонија

Мицевски му се пожали на Жбогар за високото ниво на корупција

А1он
Kоординаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието и член на ИК на партијата, Никола Мицевски оствари средба со амбасадорот на ЕУ во Република Македонија,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Оливер Спасовски

А1он
Бараме Оливер Спасовски да го напушти министерството за внатрешни работи бидејќи работата ја извршува несовесно, неодговорно и нетранспарентно, рече координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

Мицевски: Граѓаните не ни дадоа легитимитет за промена на Уставот

А1он
Во Законодавниот дом започна расправата по нацрт-амандманите на Уставот . На почетокот, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски побара точката да се тргне
Македонија

Мицевски: Владата се обидува на мала врата да протне неприфатливи закони во време на уставни измени

А1он
Во време на уставни измени, Владата на мала врата протнува неприфатливи закони, обвини координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски. Тој побара предлог-законот за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мицевски: Не прифаќаме селективно помирување

А1он
Ќе настапуваме како една пратеничка група, постоењето на повеќе групи не наиде на она што очекувавме, наидовме на непочитување на деловникот и недавање можност да