nikola micevski

Македонија

Мицевски: Бугарските европратеници бараат бришење на македонскиот јазик, затоа ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни промени

А1он
Бугарските европратеници без разлика од која политичка опција доаѓаат, тие бараат бришење на македонскиот јазик. Ова веќе не се само желби искажани напразно, ова е
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара итна седница за нивниот предлог Закон за енергетика

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата достави барање до Собранието за одржување на итна седница на која ќе се разгледува Предлог законот кој го поднесоа,
Македонија

(ВИДЕО) Мицевски: Ги повикуваме сите општествени чинители да го поддржат Референдумот со цел поништување на договорот со Бугарија

А1он
ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница на ИК на партијата донесе одлука за отпочнување на постапка за организирање на задолжителен Референдум со цел поништување на договорот со
Македонија

Мицевски : Во последните 5 години Собранието е машина за гласање на криминалните зделки на СДСМ и ДУИ

А1он
На денешната 77 седница на Собранието на Република Македонија, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски обракајќи му се на Талат Џафери кажа дека
Македонија

Мицевски: На власта и се брза да го наполни Уставниот суд со партиски кадри

А1он
На власта и се брза да го наполни Уставниот суд со партиски кадри. Ова можеше да биде тест на демократските капацитети на власта, но очигледно
Македонија

Мицевски: Бараме укинување на Пржинската влада

А1он
Дополнување на дневниот ред, со точка за предлог закон за изменување на законот за Владата на Република Македонија по скратена постапка, побара координаторот на пратеничката
Македонија

Мицевски: Заев и неговите министри повторно избегаа од одговори

А1он
Во Собранието на Република Македонија, последен пат, седница за поставување на пратенички прашања имаше на 30-ти јули оваа година. Дури пет месеци, ако го броиме
Македонија

Мицевски: Ја чекаме оставката на Заев, ќе се обидеме да направиме ново парламентарно мнозинство

А1он
Оставката на премиерот Заев од претседател на Владата и од лидер на СДСМ се уште е фејсбук оставка, се уште не е испратена до институцијата
Македонија

Министерство за правда: Тврдењата на Мицевски дека Владата сака „да протне“ закони се целосна невистина

А1он
Министерството за правда како целосно невистинити ги отфрла обвинувањата на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, кој и покрај тоа што го знае
Македонија

Мицевски: Владејачкото мнозинство има намера да протне 12 нови закони злоупотребувајќи го европското знаменце

А1он
Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска обвини дека владејачкото мнозинство во Собранието има намера, како што рече, да протне 12 нови закони