zekiri

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: За косата на Шекеринска 4 години затвор, а за украдени 1 милион евра две и пол години

А1он
Измените на Казнениот законик најдобро се гледаат во денешната пресуда на Мухамед Зекири. Казната во старите одредби на законикот изнесуваше најмалку 5 години затвор (а
Видео Македонија

(ВИДЕО) Зеќири против Рашковски за софтверот: Владата не изрекува сообраќајни казни

Кристијан Ландов
Ексгенералниот секретар во Владата Мухамед Зеќири сведочеше против неговиот претходник во оваа институција Драги Рашковски. Обвинителката Ивана Трајчева го прашуваше за системите кои ги имаше
Македонија

Зекири: Сите ифтарски вечери ги имав дома, само со членовите на домаќинството

А1он
Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, во објава на неговиот профил на Фејсбук вели дека за целото времетраење на полицискиот час ниту имал дозвола за движење,
Македонија

ВИДЕО: Зекири пред три дена учествуваше на дебата со Јанушев во „ТВ24“

Кристијан Ландов
Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири кој објави дека е заразен со коронавирусот, пред два дена учествуваше на дебата во ТВ 24 заедно со генералниот секретар
Македонија

Зекири до Заев: Дали ќе се постави Панчевски за обвинител, кој е се освен симоним за правда?

Габриела Димковиќ-Мишевска
„Брилијантен предлог имаме од лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, Владимир Панчевски да се постави за јавен обвинител, човек кој е се освен синоним за правда,
Македонија

Зекири: Вкупно 57 кандидати за антикорупционери

А1он
Вкупно 57 кандидати ќе се најдат во процесот за избор на седумчлената Антикорупциската комисија. Претседавачот со Комисијата за селекција на кандидатите, пратеникот Мухамед Зекири денеска
Македонија

(ВИДЕО) Зеќири: Единствен излез се предвремени избори

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да излезат од матрицата на Никола Груевски и јасно да кажат дали се за ЕУ и НАТО или
Македонија

Зекири со цитати од Куранот против правата на ЛГБТ заедницата

А1он
Потпретседателот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Мухамед Зекири, со реакција на изјавата на пратеникот од ДУИ, Бранко Манојловски, кој вчера изјави