muhamed zekiri

Македонија

ВИДЕО: Полицијата не можеше да го донесе Мухамед Зеќири на судење, била повикана брзата помош

Кристијан Ландов
Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен.
Македонија

Обвинителката за Зеќири: Владата не му дала одврзани раце да склучува договори во четири очи

Кристијан Ландов
Обвинителката Катерина Коларевиќ од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е децидна дека ќе докаже вина кај Мухамед Зеќири, ексгенерален секретар на Владата. Таа
Македонија

(ВИДЕО) Зеќири не се чувствува виновен, адвокатите: Очекуваме ослободителна пресуда, обвинението е полуполитички говор

Кристијан Ландов
Екс генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири не се чувствува виновен за кривичното дело злоупотреба на службена положба и овластување. Откако кажа дека го разбрал
Македонија

(ВИДЕО) Полицијата го донесе Зеќири на првото судење каде се гони за злоупотреби

Кристијан Ландов
Поранешниот генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири, со полициска придружба донесен на првото рочиште за случајот каде е обвинет. Во судницата е и дел од
Македонија

Мухамед Зеќири седнува на обвинителна клупа, судот го одобри обвинението

Кристијан Ландов
Советот за оценка на обвинителен акт постапувајќи по поднесеното обвинение на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција со КО. Бр. 59/22 против
Македонија

Обвинение за Зеќири: Го оштетил буџетот за скоро 1,5 милиони евра кои завршиле во приватни фирми

Кристијан Ландов
Обвинителката Катерина Коларевиќ поднесе обвиние против ексгенералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири. Тој се гони за злоупотреба на службена положба и овластување, односно дека во
Македонија

Заврши истрагата за Зеќири и тендерите, екссекретарот на чекор до седнување на обвинителна клупа

Кристијан Ландов
Истрагата за Мухамед Зеќири е завршена. Тој е осомничен за злоупотреба на службената положба и овластување, а обвинителката Катерина Коларевиќ кога бараше притвор поради опасност
Видео Македонија

(ВИДЕО) Зеќири против Рашковски за софтверот: Владата не изрекува сообраќајни казни

Кристијан Ландов
Ексгенералниот секретар во Владата Мухамед Зеќири сведочеше против неговиот претходник во оваа институција Драги Рашковски. Обвинителката Ивана Трајчева го прашуваше за системите кои ги имаше
Македонија

Во Словенија е уапсен Хрватот, управител на фирмата каде Зеќири исплаќал државни пари

Кристијан Ландов
Во екстрадиционен притвор се наоѓа Хрватот Данијел Иванагиќ кој се бараше со меѓународна потерница, а е осомничен во истиот случај каде е и ексгенералниот секретар
Македонија

Зеќири оздраве истиот ден кога Апелација реши да излезе од затворот во Шутка

Кристијан Ландов
Мухамед Зеќири оздравел и бил отпуштен од болница вчера, веднаш откако Апелација донесе одлука за тој да излезе од затворот „Скопје“ во Шуто Оризари и