rociste

Македонија

Еден месец има Мухамед Зекири да се опорави психички и да почне неговото судење

Денеска повторно беше одложено судењето за екс генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири, поради дестабилизација на психичката состојба на обвинетиот. Сепак судот, иако по барање
Македонија

Не е добар психички – одложено судењето на Мухамед Зеќири

А1он
Повторно одложено судењето за екс генералниот секретар на Владата Мухамед Зеќири. Кривичниот суд преку соопштение нагласи дека рочиштата ќе се одложат поради, како што велат,
Македонија

Судското рочиште меѓу „Интракат“ и штипски „Бетон“ закажано на 3 декември

А1он
Судското рочиште меѓу грчката компанија „Интракат“ и градежната компанија „Бетон“-Штип за неисплатени побарувања во износ од два милиони евра за изградба на новата Клиничка болница
Македонија

Следното рочиште за „Титаник 2“ на 31 октомври

Судењето за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство за изборните нерегуларности на локалните избори во 2013 година, продолжува на 31 октомври. Денеска, по втората пауза,
Македонија

Продолжува рочиштето за „Титаник 2“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“  што се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година. Минатото рочиште