raskovski

Македонија

(ВИДЕО) Извршители селат професорка: Тој што од мекиците од децата збираше пари сака да ми ја одземе куќата

Маја Илиевска-Пачемска
Извршители, со полициска асистенција попладнево почнаа да го празнат дворот на професорката на Економскиот институт Снежана Костадиноска – Милошеска, со најава дека треба да ја
Македонија

Имотот на Рашковски е поскап кога треба да гарантира за неговата слобода, но недоволен ако државата треба да наплати штета

И да избега Драги Рашковски, обвинет во случајот поврзан со набавката на софтвери во Владата, судот нема да може да ја наплати целата проценета штета
Македонија

Рашковски за обвинувањата на Стоилковски: Кратко и јасно, мојата мајка нема сестра

А1он
По обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за поврзаност на Драги Рашковски со „Дрисла“, се огласи со реакција поранешниот генерален секретар на СДСМ. „Досега не сакавме да ја
Македонија

Рашковски, сопственикот на фирмата која ги продавала софтверите и ангажирани во Владата добија обвинение

Кристијан Ландов
Обвинителката Ивана Трајчева го поднесе обвинението против ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, како и сопственикот на фирмата „Инвока груп“, Даниел Станчев, заедно со ангажирани
Македонија

Затворена истрагата за Рашковски, пред да му истече притворот се очекува обвинение

Кристијан Ландов
Затворена истрагата за ексгенералниот секретар во Владата, Драги Рашковски и Даниел Станчевски, сопственик на фирмата „Инвока груп“ од која биле набавувани софтвери во спорна постапка
Македонија

Русковска: Истрагата за Драги Рашковски во завршна фаза

А1он
Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска
Македонија

Сите притвореници со полиција, само Рашковски сам на лекар: Судот му кажал дека ако избега ќе оди во Шутка

А1он
Нема одговор од Кривичниот суд како Драги Рашковски, без полициска придружба може да излегува од дома и да оди на лекарски прегледи, иако е притворено
Македонија

МВР: Рашковски смее да излезе од дома само за на лекар, во точен период од денот

А1он
Ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски смее да се оддалечува од домот каде издржува куќен притвор, тврдат од МВР, откако вчера беше фотографиран на улица
Македонија

Трајчева побара Рашковски уште еден месец да остане во куќен притвор

Кристијан Ландов
По скоро еден месец откако Драги Рашковски е пуштен од затворот во Идризово во куќен притвор, обвинителката Ивана Трајчева побарала да му се продолжи мерката.
Македонија

Замрзнат имотот на Рашковски кој им го подари на децата, а куќниот притвор му е продолжен

Кристијан Ландов
Кривичниот суд замрзна имот и трансакциска сметка која се поврзува со ексгенералниот секретар, Драги Рашковски. Ова е направено по барање на обвинителката Ивана Трајчева. Освен