raskovski

Македонија

Антикорупциска ќе постапува по случајот со Рашкоски

А1он
Државната комисија за спречување на корупцијата ќе постапуваат по случајот со генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, во врска со тендерот за безбедносниот систем на
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Не верувам дека Рашковски ќе го достигне нивото на Миле Јанакиески

Кристијан Ландов
Премиерот Зоран Заев, прашан дали генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски ќе го достигне нивото на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски кои во „бомбите“ се
Македонија

(ВИДЕО) Заев во одбрана на Рашковски: Не гледам ароганција од човек што се извинува до небо

Галена Николовска-Ризвановиќ
Премиерот Зоран Заев нема да го разреши генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, ниту ќе бара оставка од него по скандалот со објавената аудио снимка
Македонија

МАН до Рашковски: Престанете со закани и повлечете се од намера за судски прогон

А1он
Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро ги осудува заканите на генералниот секретар на Владата Драги Рашковски упатени до новинарите и медиумите на денешната прес конференција
Македонија

(ВИДЕО) Колариќ: Рашковски веќе два дена молчи, нема намера да си поднесе оставка

А1он
„Драги Рашковски веќе два дена молчи, нема намера да си поднесе оставка како Генерален секретар на Владата на Република Македонија. Не може да се прикрие
Македонија

Рашковски на Фејсбук објави документи според кои Владата на Груевски планирала изградба на станови за бегалци

А1он
Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски на неговиот Фејсбук профил објави документи од Владата на ВМРО-ДПМНЕ од 2011. година во кои стои
Македонија

Рашковски: Уште овој демант на крајот на првиот успешен работен ден

А1он
Новиот генерален секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски преку неговиот Фејсбук профил испрати демант за обвинувањата кон него. „Уште овој демант на крајот
Македонија

Драги Рашковски генерален секретар на Владата

А1он
Професорот на Правен факултет, Драги Рашковски е новиот генерален секретар на Владата, дознава А1он. Рашковски предава повеќе предмети на Јустинијан први и е одговорен за