suto orizari

Македонија

Ристовски: Ромите заслужуваат да живеат квалитетно во Шуто Оризари, да имаат квалитетно здравство и образование

А1он
Коалицијата „Храбро за Македонија“ вечерва на митинг во скопската населба Шуто Оризари вети дека ќе се залага и Ромите да имаат убав и квалитетен живот,
Македонија

Мисајловски: Сплотени, сите заедно од Шуто Оризари порачуваме дека на 24 април победува Силјановска Давкова

Орце Костов
Сплотени, сите заедно од Шуто Оризари порачуваме дека на 24 април победува Гордана Силјановска Давкова, а на 8 мај убедливо низ цела Македонија победува ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

СДСМ: Градоначалникот на Шуто Оризари сака да ја задолжи општината со осум милиони евра

А1он
Градоначалникот на општина Шуто Оризари и Претседателот на Советот на Општина Шуто Оризари на денешната седница на советот на шверцески начин во очи на големиот
Македонија

Тројца тинејџери киднапирале и физички малтретирале девојка во Шуто Оризари

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера се приведени двајца малолетници и со нив е извршен службен разговор затоа што со уште еден малолетник
Македонија

Тинејџер пронајден мртов во Шутка

А1он
18-годишно момче било пронајдено починато вчера наутро во населбата Шуто Оризари, соопшти полицијата. „На 27.05.2021 околу 07.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари било пријавено
Македонија

Најдено е трајно решение за матичен лекар во Шуто Оризари, тврди Министерството за здравство

А1он
Министерството за здравство ја информира јавноста дека е најдено трајно решение на проблемот со матичен лекар во општина Шуто Оризари. „По шест неуспешни обиди за
Македонија

1200 деца и 4000 возрасни од Шуто Оризари се оставени без основна здравствена заштита сред пандемија

А1он
12 граѓански организации кои секојдневно директно соработуваат и помагаат на жителите во Општина Шуто Оризари сериозно се загрижени за недостатокот на основна здравствена заштита за