suto orizari

Македонија

Чулев: Идентификувано е лицето на видеото кое наводно врши поткуп на гласачи во Шуто Оризари

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев информира дека СВР Скопје презело мерки и активности и постапки по објавениот видео клип со наслов ,,Организиран поткуп на
Македонија

(ВИДЕО) Царовска во Шуто Оризари: СДСМ расте со 200 нови членови, граѓаните препознаа кој се грижи за нив

А1он
Ниту една Влада досега не направи толку многу за да го подигне економскиот стандард и квалитетот на живот на Ромите, но и на сите други
Македонија

Помош од државата за семејствата чии домови беа уништени од пожарот во Шуто Оризари

А1он
Владата на денешната седница го задолжи Министерството за труд и социјална политика да додели финансиска и друга помош за семејствата чии домови беа уништени од
Македонија

Мизрахи: На семејството чии деца загинаа во пожарот понудено им е сместување и парична помош

А1он
Министерката за труд Рашела Мизрахи вели дека на семејството од Шуто Оризари чија куќа денеска изгоре во пожар и загинаа нивните две малолетни деца, понудено
Македонија

Спасовски: Ќе обезбедиме помош за семејството кое во пожар ги изгуби двете малолетни деца

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски заедно со претставници на институциите, го посети местото каде што се случи пожар во семејните куќи
Македонија

Без вода утре неколку улици во Шуто Оризари и Бутел

А1он
Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-5/4мм утре без водоснабдувањето ќе бидат корисниците од бул. Македонско-косовска ударна бригада – подулици 10, 14, 17 и на ул.
Македонија

Шуто Оризари за прв пат доби читална за студенти

Виктор Јованов
Денеска, за прв во општина Шуто Оризари се отвори читална за потребите на студентите Роми од оваа општина. Читалната која е позиционирана во просториите на
Видео Македонија

ВИДЕО: Чад и мирис на топена пластика од синоќа ги задушува Визбегово и Шутка, тлее дива депонија

А1он
Остар мирис на топена пластика и чад од синоќа се шири низ Визбегово и Шутка. Чадот доаѓа од дива депонија во близина на Центарот за
Македонија

МВР ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за криење на случувањата во Шуто Оризари

А1он
Министерството за внатрешни работи во целост ги отфрла дезинформациите и лагите пласирани од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за наводно криење на случувањата во Шуто Оризари на