pocina bebe

Македонија

ДЗСИ: Документацијата уредно водена во болница во Прилеп и на Клиниката за детски болести во случајот со починатото новороденче

А1он
При вонредните инспекциски надзори не се констатирани недостатоци кои се во надлежност на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ). Инспекторатот е со иницијатива до министерот
Македонија

Како новороденчето добило сепса – Вонреден инспекциски надзор во прилепската болница по смртта на бебето

Анита Петровска Рајковиќ
Државниот санитарен и здравствен инспекторат ќе изврши вонреден инспекциски надзор во прилепската болница по смртта на новороденчето старо десетина дена. Според информациите детето починало од
Македонија

Новороденче почина од сепса на Детската клиника во Скопје

А1он
Новороденче со сепса починало на Детската клиника во Скопје, потврди за МИА директорката на клиниката, Стојка Нацева Фуштиќ. Таа информира дека новороденчето било донесено од
Свет

Бебе почина во вжештено возило, родителите додека беа на миса и го оставија само три часа

А1он
Единаесет месечно бебе почина откако родителите го оставиja во жежок автомобил додека беа во црква во Флорида. Полицијата доби повик од баптистичката црква Mount of