bebinja

Свет

Уапсени Иранци кои сакале да продаваат бебиња преку Инстаграм

А1он
Иранската полиција уапсила три лица осомничени за обид за продавање бебиња преку социјалната мрежа Инстаграм, соопшти денеска агенцијата Исна. „Уапсени се три лица кои сакале
Магазин

Пандемијата ги инспирира родителите да им даваат имиња поврзани со вирусот на новороденчињата

А1он
Пандемијата на коронавирус е главна тема низ целиот свет, со оглед на тоа дека речиси нема држава каде болеста не се шири и го нарушува
Македонија

Во Кочани се родиле 30 бебиња повеќе во споредба со изминатите години

А1он
На акушерското одделение при Општата болница во Кочани во текот на 2019 година се родиле 30 бебиња повеќе во споредба со претходните години. Од Болницата
Магазин

Запрен проектот за генетски модификувани бебиња

А1он
Проектот на кинеските научници за добивање генетски модификувани бебиња е запрен, по бурните негативни реакции од голем број светски научни центри, соопшти одговорниот за проектот,
Свет

Истражување: Богати земји пријавуваат намалување наталитет другите имаат бејби-бум

А1он
Светскиот наталитет е намален за половина од 1950 година, и постојат големи разлики според животниот стандард во одделни земји, се наведува во студија на Институтот