eurovia

Македонија

ВИДЕО: Османи се пофали со трансформацијата на „Борис Трајковски“ која чинеше 1,8 милиони евра

А1он
Погледнете ја трансформацијата на салата Борис Трајковски. Подготвени сме за одржувањето на 30-от министерски состанок на ОБСЕ напиша утрово министерот за надворешни работи Бујар Османи
Македонија

ДУИ знаела дека прима преголеми донации, но парите не ги вратила веднаш, утврди Антикорупциска

Орце Костов
ДУИ го прекршила Законот за финансирање на политичките партии затоа што во 2022 година примила донации поголеми од законски дозволените суми, а вишокот го вратила
Македонија

Антикорупционерите и обвинителството на Абази од понеделник ќе го чешлаат тендерот кој го доби „Еуровиа“

Александар Тодески
Документите за тендерот на Министерството за надворешни работи кој го доби „Еуровиа“ патуваат кон Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Антикорупциската комисија.
Македонија

МНР ја испрати документацијата за реконструкцијата на „Борис Трајковски“ до Аникорупциска и до Обвинителството за гонење организиран криминал

А1он
Министерството за надворешни работи соопшти дека до Државната комисија за спречување на корупцијата и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција- Скопје
Македонија

И „Виаком“, фирма блиска до Елмедин Адеми донирала на ДУИ

Александар Тодески
Не само Елмедин Адеми и неговата „Еуровиа“, туку и фирмата „Виаком“ донирала 1.845.000 денари во 2022 година на контото на владејачката партија. И оваа фирма,
Македонија

Османи: Можете да ме обвините за се, но за корупција не можете, одбравме најниска цена за „Борис Трајковски“

Орце Костов
Министерот за надворешни работи Бујар Османи им наредил на службите во МНР веднаш да ја испратат целокупната документација до Антикорупциска за случајот кој го отвори