donacii

Македонија

Јунајтед Груп донира 1 милион евра како помош за Украина

А1он
Јунајтед Груп, водечкиот провајдер за телекомуникации и медиуми во југоисточна Европа, во чии рамки работи компанијата Тотал ТВ во Македонија, денеска објави дека ќе донира
Македонија

„Аџибадем Систина“ реагира на лажен повик за донации што се шири на социјалните мрежи

А1он
Клиничката болница „Аџибадем Систина” известува дека случајот кој се шири на социјалните мрежи, со повик за донации во врска со бебе кое наводно се бори
Македонија

Потребни се донации за петгодишната Елеонора: Секој ден е важен за да се стопира прогресијата на болеста

А1он
Елеонора Тодоровска има пет години и се бори со леукодистрофија, ретка генетска болест што се јавува кај едно од 100.000 деца. Од дете со совршен
Македонија

Се бараат донации за лекување на 29-годишно момче од Валандово

А1он
Семејството и пријателите на 29-годишниот Ѓорге Џонов од Валандово бараат помош за негово лекување и престој во Турција кој чини 100.000 евра, сума која за
Македонија

Македонскиот Црвен крст отвори телефонски линии за донации за Бејрут

А1он
По повод експлозијата во пристаништето во Бејрут, главниот град на Либан, Црвениот крст на Република Северна Македонија се приклучува кон хуманитарната донација со цел ублажување
Македонија

Владата го дефинираше начинот на кој ќе може да се донира во Фондот за корона кризата

А1он
Владата денеска ја донесе одлуката за начинот на уплата на средства на сметката за донација на Фондот за помош и поддршка за справување со кризата
Македонија

Во Гостивар почна акција за прибирање на лаптопи, мобилни телефони и таблети

А1он
Асоцијацијата на младински организации од Гостивар започна со кампањата за донирање на електронски апарати за ученици од социјално загрозени семејства. Со донирањето на вакви уреди,