biljana vankovska

Македонија

(ВИДЕО) Ванковска: Фаворитите се наводно утврдени однапред и тоа ја убива волјата на граѓаните

Орце Костов
Само да се заблагодарам на сите оние кои масовно излегоа денес, ако не се лажам некаде во 17 часот беше двојно зголемена излезноста во споредба
Македонија

Ванковска: Чудно е да се гласа за себе, но тоа е потврда во убеденоста на тоа што го говорам

А1он
Кандидатката за претседател на државата поддржана од партијата Левица, Билјана Ванковска, гласаше на избирачко место во ОУ „Јан Амос Коменски“ во Скопје. По гласањето изјави
Македонија

Ванковска: Она што е наречено дебатата всушност не беше претседателска дебата

А1он
Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска денес во Скопје го одржа завршниот митинг од претседателската кампања. На митингот освен Ванковска се обратија и Димитар Апасиев,
Македонија

Ванковска: Санкциите кон Русија најскапо ги платија ресенчани

Орце Костов
На вчерашниот собир во Ресен, кандидатот за претседател од Левица, Билјана Ванковска, се осврна на проблемот со откупот на земјоделските производи. ,,Примарно, не можеме ние
Македонија

Ванковска од Битола: Ние припаѓаме на Европа, но не и на Европската унија

А1он
Вечерва претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи од Битола. Во Битола пред присутните се обратија и претседателот
Македонија

Ванковска: Очигледно е дека моите противкандидати се исплашија од дебата која се поизвесно е дека ќе ја нема

А1он
Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, при денешната средба со граѓаните на Општина Центар освен со претставување на изборната програма се задржа и на известувањето
Македонија

Ванковска: Подобра сум од противкандидатите зошто имам програма

А1он
Мојата противкандидатка е постојано фаворизирана како иден претседател, а што ни нуди мојата колешка? Внесување на Бугарите во Устав со одложено дејство. Тоа е исто
Македонија

Ванковска: ЕУ не значи совршена зона на мирот – ЕУ станува неофашистичка

А1он
Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со средби со граѓани во Општина Аеродром.
Македонија

Донации од 200, 500, 1000 денари: Ванковска кажа колку пари легнуваат на наменската сметка за изборите

Претседателската кандидатка на Левица, Билјана Ванковска преку Фејсбук кажа како ја финансира кампањата. „Секое утро добивам извештај од сметката за изборната кампања, и иако приливот
Македонија

Ванковска од Неготино: Стечајците и лозарите се борат за промена

А1он
Во својата посета на Неготино, кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Билјана Ванковска истакна „Природата е исклучително дарежлива заТиквешијата, но не и властите кои