sala boris trajkovski

Македонија

ВИДЕО: Османи се пофали со трансформацијата на „Борис Трајковски“ која чинеше 1,8 милиони евра

А1он
Погледнете ја трансформацијата на салата Борис Трајковски. Подготвени сме за одржувањето на 30-от министерски состанок на ОБСЕ напиша утрово министерот за надворешни работи Бујар Османи
Македонија

Фирмата од Желино која го доби тендерот од МНР за конференцијата на ОБСЕ е најголем донатор на ДУИ

Орце Костов
Градежната фирма „Еуровиа дооел“ од тетовско Желино која за 1,8 милиони ќе го преадаптира Спортскиот центар „Борис Трајковски“ за конференцијата на министерскиот совет на ОБСЕ,
Македонија

(ВИДЕО) Мини депонија пред спортскиот центар „Борис Трајковски“, сцена како од хорор филм

Кристијан Ландов
Мини депонија. Вака изгледа плочникот пред спортскиот центар „Борис Трајковски“ утрово. Отпадот е расфрлан на сите страни. Ова доаѓа по вчерашниот настан на Сојузот на