firma

Македонија

Фирма од Зајас ќе ја реновира амбасадата во Цирих: Османи бара гаранција дека не е донатор на ДУИ

Орце Костов
По повод вчерашната реакција на компанијата „ЕУРОИНВЕСТ МЕДИУ“, Министерството за надворешни работи ја информира јавноста дека постапката за избор на најповолен понудувач, на огласот со
Македонија

Владата ќе плати десет милиони евра повеќе за безбедност на интернет: Избрана компанија која не понудила најниска цена

Орце Костов
Во следните три години, Владата ќе плати околу десет милиони евра повеќе за сајбер безбедност на институциите. Компанијата „Аитоникс“ која и досега имаше договор со
Македонија

Фирмата од Желино која го доби тендерот од МНР за конференцијата на ОБСЕ е најголем донатор на ДУИ

Орце Костов
Градежната фирма „Еуровиа дооел“ од тетовско Желино која за 1,8 милиони ќе го преадаптира Спортскиот центар „Борис Трајковски“ за конференцијата на министерскиот совет на ОБСЕ,
Економија

Одложено јавното наддавање за имотот на фирмата ДЕНА, за кое алармираше и австрискиот амбасадор

А1он
Во канцеларијата на кавадаречкиот извршител Ангел Костадиновски, денеска не се одржа закажаното јавно наддавање на имот лоциран во Богданци, случај за кој алармираше и австрискиот
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Општина Битола плати 80.000 евра за ископан асфалт од Плетвар: Измама е, асфалтот никаде го нема

Орце Костов
Општина Битола и платила над 80.000 евра на локалната градежна компанија „Стентон градба ДОО“ за транспорт на 2792 кубни метри гребен асфалт кој требало да
Економија

Во Македонија се регистрира фирма за само два часа

А1он
Регистрацијата на фирма во Централниот регистар на Република Македонија, по уредно поднесена документација се врши само за два часа. Андреа Поповски директор на Централен регистра