cirih

Свет

ВИДЕО: Необично силна луња ја погоди Швајцарија, ветрот корнеше дрвја во Цирих

А1он
Швајцарија ја зафати едно од најсилните невремиња во последните години, со силни дождови, грмотевици и ветришта што корнеа дрвја во Цирих, главниот финансиски центар на
Македонија

Приведени македонски државјани во акција на полицијата во Цирих

А1он
Полицијата на швајцарскиот кантон Цирих приведе 127 крадци, меѓу нив има и македонски државјани. Во акцијата за борба против криминалот се приведени лица од Македонија,