asfalt

Македонија

Демант од Општина Битола: Не е направена измама, платен е само транспортот на асфалтот

Орце Костов
Општина Битола ја демантира веста со наслов „Општина Битола плати 80.000 евра за ископан асфалт од Плетвар: Измама е, асфалтот никаде го нема“. Демантот го
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Општина Битола плати 80.000 евра за ископан асфалт од Плетвар: Измама е, асфалтот никаде го нема

Орце Костов
Општина Битола и платила над 80.000 евра на локалната градежна компанија „Стентон градба ДОО“ за транспорт на 2792 кубни метри гребен асфалт кој требало да
Видео

ВИДЕО: Арсовска ќе го покрива асфалтот со тартан откако јавноста ја „запука“

Орце Костов
Градоначалничката Данела Арсовска нема намера да го извади асфалтот на патеката околу лавиринтот во Градскиот парк. Директорот на јавното претпријатие „Улици и патишта“, Благој Настов
Македонија

Се создаде дупка во асфалтот кај автобуската постојка кај „Тифани“

А1он
ЈП Улици и патишта и ЈП Водовод и канализација ја известуваат јавноста дека на булеварот ВМРО на автобуската постојка кај „Тифани“ настана пропаѓање на коловозот.
Македонија

Дупките на патот кон Средно Водно означени со спреј како кратери

Активисти со жолт спреј ги обележаа дупките во асфалтот на патот кон Средно Водно. Граѓаните преку Твитер побараа од Град Скопје да се погрижи за
Македонија

Локалниот пат меѓу Виниче и Страчинци постои 50 години, сега прв пат ќе се асфалтира

А1он
Прв пат по 50 години, ќе се асфалтира локалниот пат што ги поврзува скопските села Виниче и Страчинци. Средствата во вредност од 15 милиони денари