gradski park

Видео

ВИДЕО: Арсовска ќе го покрива асфалтот со тартан откако јавноста ја „запука“

Орце Костов
Градоначалничката Данела Арсовска нема намера да го извади асфалтот на патеката околу лавиринтот во Градскиот парк. Директорот на јавното претпријатие „Улици и патишта“, Благој Настов
Македонија

„Зелен хуман град“ бара да запре асфалтирањето во Градски парк

А1он
Почитувани сограѓани, ве информираме дека ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД по објавувањето на веста дека се асфалтираат патеки во Градски парк испрати официјален допис до Град Скопје
Македонија

Шилегов: Изборот на асфалт за патеки во Градскиот парк е тотално незнаење и лош вкус

А1он
Поранешниот градоначалник на град Скопје, Петре Шилегов, реагира на асфалтирањето на патеките во Градскиот парк од страна на градоначалничката Данела Арсовска. „Во Градскиот парк во
Uncategorized

Арсовска: Започнува реконструкцијата на пешачките патеки во првиот дел од Градскиот парк

А1он
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, со директорот на ЈП Улици и патишта Борис Настов денеска извршија увид во почетокот на реконструкцијата на пешачките патеки
Македонија

Поставена нова парковска опрема кај езерцата во Градскиот парк

А1он
Новиот парковски елемент целосно се вклопува во природниот амбиент, придонесува за збогатување на содржините во паркот и е вистинско место за пријатен престој на отворено.
Македонија

СДСМ: Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза

А1он
Тажни слики од крајно запоставените езерца во Градскиот парк во Скопје, претворени во буниште, во извор на зараза, сведочи за негрижата и неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Кампања за борба против рак на дојка „Race for the Cure“ – „Напред розово“ в недела во Градскиот парк

А1он
Кампања за борба против рак на дојка „Race for the Cure“ – „Напред розово“ ќе се одржи на 26 септември (недела) во Градскиот парк кај
Македонија

ВИДЕО: Луѓе со сладоледи и кафиња безгрижно шетаа со маските на лакт, во Градски парк како да не постои Ковид-19

Искра Манојлоска
Сонцето и топлото време ги извади скопјани надвор, а во Градскиот парк речиси и да немаше место каде немаше групирано и по десетина млади. Најмногу
Македонија

Град Скопје ги објави избраните идејни решенија за три летни сцени во Градскиот парк

А1он
Град Скопје во мај објави оглас за конкурс за избор на три партерни идејни решенија за „Летна отворена сцена“ на три локации во зелениот појас