Во Градски парк ранет турски државјанин

Од:

МВР информираше дека утрово дошло до инцидент во Градскиот парк при што едно лице било избодено.

Во 2 часот во СВР Скопје, А.Б.(19) од Република Турција, со привремен престој во Скопје, пријавил дека на 3.11.2022 околу 20.40 часот во Градски парк, по претходна расправија, бил физички нападнат од М.Р., по што О.Н. со остар предмет му нанел повреди.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Скопјанец тврдел дека сам се повредил со нож

Србин со нож ранил маж во кафеана во угостителскиот објект на бензинската пумпа во Јосифово

Горан Наумовски

Ранет маж во близина на поликлиниката Бит Пазар

Тројца полнолетни скопјани и три деца со пиштол вршеле разбојништво во Градскиот парк

Полицаец чистел пиштол, па се ранил во нога

Кумановци со нож ранија познаник, па го оставија на улица