Двајца турски државјани се истепале во Градски парк

Од:

На 4.9.2022 во 2.45 часот пред угостителски објект во Градски парк, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода И.Б.(29) и Т.К.(29), двајцата од Република Турција, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир и агресивно се однесувале кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Голема тепачка во Ново Лисиче

Скопјанец си ја истепал девојката, а потоа бил претепан од мајка и

Малолетници се тепаа кај Железничка во Скопје

Тепачка во Аеродром за паркинг

Во Градски парк ранет турски државјанин

По десет часа распит ослободен приведениот за бомбите во училиштата

Маја Илиевска-Пачемска