kiril pecakov

Македонија

Лазаревска: СДСМ бара одговорност за отстранувањето на спомен плочата од НОБ во Охрид, Пецаков да не молчи

А1он
СДСМ најостро го осудува чинот на остранување на спомен плочата на НОБ во Охрид. Бараме локалната власт на ДПМНЕ да излезе пред граѓаните и каже
Македонија

Фирма за облека основана на 31 јануари доби тендер од Општина Охрид за набавка на цвеќиња

Александар Тодески
Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков потпишал набавка за вештачко цвеќе со фирма која е основана на 31 јануари годинава. Проверката на А1он покажа дека фирмата
Македонија

Левица: Нефи поддржан од Пецаков ја отстрани спомен плочата на НОБ во Охрид

А1он
Фирмата ,,Нефи Ик”, тендер партнерот на градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, пред својата дивоградба во Охрид ја искрши и отстрани спомен – плочата на Охридскиот
Македонија

Апасиев му „честиташе“ на новиот спикер: Рипката пушти ја во езероно, нек ја фатит Пецак зш многу местит тендери

А1он
Кратко обраќање на претседателот на Левица – Димитар Апасиев на денешната седница за избор на новиот спикер Јован Митрески на кој му честиташе на струшки
Македонија

Петковски: Нов скандал, Пецаков набавува препарати од алги за 24.000 евра од донатор на ДПМНЕ

А1он
Јавното претпријатие Охридски комуналец извршило набавка на препарат на база на алги вредни 24.000 евра. На страна основаноста и потребата за еден ваков препарат да
Македонија

Кузеска: Пецаков доделил пари на клуб во којшто е основач, нов скандал со градоначалниците на ДПМНЕ

А1он
Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, доделил пари на ракометен клуб во кој самиот тој е основач. Над 250 илјади евра се исплатени на ГРК Охрид
Македонија

Танески: Охриѓани чекаат одговор на чија сметка е егзотичното патување на Пецаков

А1он
После две години поразителен е заклучокот: Охрид ја има најнеспособната локална власт досега на чело со Кирил Пецаков и ДПМНЕ. Актуелен е скандалот со егзотичното
Македонија

Кузеска: Егзотични патувања и луксузни часовници – Мицкоски ги одобрува скандалите на градоначалниците од ДПМНЕ

А1он
Градоначалниците на ДПМНЕ ги тресат серија скандали. За 2 години локална власт градоначалниците на ДПМНЕ имаат НУЛА резултати но еден куп скандали. Последен е скандалот
Македонија

Пецаков: Основот по кој го прогласувавме ништовно решението за градба на хотелот во Лагадин веќе го немаме

А1он
Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, денеска истакна дека со последната мериторна одлука на второстепената Комисија завршува предметот по однос оспоруваниот хотел во населбата Лагадин, односно
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Ја осудуваме хајката против градоначалникот Пецаков додека институциите во служба на СДСМ молчат за премиерот Ковачевски

А1он
Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид преку соопштение реагираат за кривичната пријава против градоначалникот Кирил Пецаков. „ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против